Zioła na oczyszczanie organizmu

Oczyszczanie organizmu jest w gruncie rzeczy długotrwałe i trudne, ale możliwe do wykonania. Dlatego osoby, które zauważają u siebie dość duże problemy, a tym bardziej, jeżeli narzekają na złe samopoczucie, powinny zdecydować się na ten proces. W końcu jest kilka skutecznych metod. Niektórymi czynnościami zmierzającymi ku danemu celowi można zająć się samodzielnie, w zaciszu własnego domu. Podobno kluczem do sukcesu są zioła.

Najskuteczniejsze zioła

Do ziół, które skutecznie oczyszczają organizm, należy zaliczyć między innymi ziele pokrzywy. Wyciąg przygotowany z tej rośliny działa moczopędnie. W ten sposób można wydalić z siebie szkodliwe produkty przemiany materii. Skrzyp polny jest kolejnym ziołem, całkiem popularnym i znanym. Kolejną propozycją w tym zakresie jest szałwia lekarska. Liście tej rośliny poprawiają funkcje żołądka, a także zapobiegają zaleganiu pokarmów. Co więcej, wspomagają procesy trawienia. Niektórzy chwalą sobie zieloną herbatę. Ten produkt usuwa wolne rodniki i poprawia przemianę materii. Eksperci zalecają stosowanie wszelkiego rodzaju mieszanek ziołowych, które są łatwo dostępne w aptekach i sklepach ze zdrową żywnością.

Mieszanki ziołowe na oczyszczanie organizmu

Jest kilka przepisów, które pokazują, w jaki sposób przygotować może nie smaczne, ale za to skuteczne mieszanki na oczyszczanie organizmu. Oto i one.

 I mieszanka

Należy wymieszać takie zioła jak: (wszystkie po 50 gram) ziele krwawnika, ziele fiołka trójbarwnego, kwiat stokrotki, kwiat jasnoty białej, korzeń mniszka lekarskiego, korzeń łopianu, liście poziomki, liście brzozy, liście maliny, a także (po 20 gram) szyszki chmielu i kwiat nagietka. Po wymieszaniu ziół należy nabrać jedną łyżkę mieszanki i zalać ją szklanką wrzątku. W ten sposób należy ją parzyć pod przykryciem przez około 20 minut. Aby napar zadziałał, trzeba pić, gdy jest gorący i to 1-2 razy dziennie przed posiłkiem.

II mieszanka

Należy wymieszać: (wszystkie zioła po 50 gram) korzeń arcydzięgla, korzeń mniszka lekarskiego, korzeń lubczyku, kłącze perzu, kłącze pięciornika, kłącze tataraku, owoc dzikiej róży, owoc jarzębiny, kwiat wiązówki, liście borówki czernicy, a także ziele fiołka trójbarwnego. Po wymieszaniu podobnie, jak powyżej, trzeba nabrać jedną łyżkę i zalać szklaną wrzątku. Tym razem trzeba parzyć przez około 3 godziny również pod przykryciem. Pić należy 3 razy dziennie i to całą szklankę przed zjedzeniem posiłku.

Mieszanek tych jest zdecydowanie więcej, ale nie ma sensu wspominać o wszystkich. Jeżeli ktoś zdecyduje się na zastosowanie tej metody, na pewno któraś z powyższych przypadnie mu do gustu. Poza tym można spożywać napary z pojedynczych ziół i co nieco w danej kwestii eksperymentować.

Podsumowując, oczyszczanie organizmu może być skuteczne nawet poprzez zastosowanie niektórych ziół. Pokrzywa, szałwia lekarska, zielona herbata, a tym bardziej przygotowanie specjalnych mieszanek, przyczyni się do uzyskania oczekiwanych efektów. Oczywiście trzeba postępować zgodnie z zaleceniami, jakie znajdują się powyżej, aby osiągnąć zamierzony cel. Jeżeli ktoś będzie spożywał zioła, tylko jak mu się przypomni, to może zapomnieć o skuteczności. Tylko regularne stosowanie ziół może doprowadzić do solidnego oczyszczenia organizmu z toksyn i innych zanieczyszczeń, które niestety źle wpływają na samopoczucie, wygląd i kondycję. Trzeba o tym pamiętać, bo to jest zasada numer jeden w zakresie skutecznego usuwania szkodliwych substancji. Warto zaopatrzyć się w dużą ilość ziół i przygotować sobie napary z mieszanek, co zapewni lepszą skuteczność.